• اخبار

«جویبار کتاب» پاتوق دوستداران یارمهربان کتاب در کلاله شد

«جویبار کتاب» پاتوق دوستداران یارمهربان کتاب در کلاله شد
«جویبار کتاب» به عنوان یکی از پاتوق های جدید دوستداران یار مهربان کتاب در شهرستان کلاله به مناسبت هفته کتاب با حضور دو صاحب قلم کشوری،فرماندار و جمعی از مسئولان آن شهرستان نامگذاری و افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان، در این آیین افتتاح که با حضور پروین پناهی(نویسنده) ، سارا موسوی(نویسنده و شاعر) و جمعی از مسئولان شهرستان کلاله انجام پذیرفت؛ پاتوق جدیدی ویژه اهالی کتاب در فضای پارک ساحلی شهرستان کلاله افتتاح شد.

لازم به توضیح است پارک ساحلی شهرستان کلاله در مرکز شهر و در کنار رودخانه ای که در بین اهالی منطقه به «رودخانه دوغ» مشهور است بنا شده که به تازگی آبنمای زیبایی در مرکز آن  احداث شده که دارای نهر آبی است که از ابتدا تا انتهای پارک کشیده شده و در دو طرف آن نیمکت‌های بتنی برای نشستن تعبیه شده است. نامگذاری این نهر آب به عنوان «جویبار کتاب» آن را به محلی برای مطالعه کتاب و گسترش فرهنگ مطالعه جا انداخته است .

همچنین «باغ کتاب» در پارک امام حسین و «بوستان کتاب» در پارک گل شهرستان کلاله به عنوان پاتوق اهالی کتاب انتخاب و  نامگذاری شده اند تا روند ترویج کتاب و کتابخوانی به طور گسترده تری در آن شهرستان اجرایی شود.

شایان ذکر است شهرستان کلاله به عنوان یکی از 40 شهر در سطح کشور در طرح « چهل جشن کتاب در چهل شهر با حضور چهل نویسنده» انتخاب شده است.

۶ آذر ۱۳۹۷ ۱۳:۵۶
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500