• اخبار

ترویج فرهنگ قرآنی و عفاف وحجاب از راهکارهای بهبود وضع فرهنگی است

ترویج فرهنگ قرآنی و عفاف وحجاب از راهکارهای بهبود وضع فرهنگی است
مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی گلستان تعریف راهبرد مشترک، ترویج فرهنگ قرآنی، عفاف و حجاب و ترویج فرهنگ نماز و نیایش، تعمیق بینش سیاسی و مذهبی نسل جوان وتحکیم بنیان خانواده را از راهکارهای بهبود وضع فرهنگی دانست.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان، غلامرضا منتظری در نشست تخصصی رصد فرهنگی، فرصت ها و تهدید ها با استفاده از ظرفیت ها و قابلیت ها و نیازهای فرهنگی استان در اداره کل تبلیغات اسلامی گلستان گفت: شرایط فرهنگی استان استثنایی است، اما مهر و مودت بین مدیران نیز در این برهه استثنایی و بسیار عالی است که باید این فرصت را غنیمت بدانیم.

وی افزود: تعریف راهبرد مشترک، ترویج فرهنگ قرآنی و فرهنگ عفاف و حجاب و ترویج فرهنگ نماز و نیایش، تعمیق بینش سیاسی و مذهبی نسل جوان، آشنایی با معارف اهل بیت و تحکیم بنیان خانواده با الهام از آموزه های دینی از جمله راهکارهایی است که می توان برای بهبود وضع فرهنگی پیشنهاد کرد.

منتظری از راه اندازی مرکز پاسخگویی به سوالات دینی در استان خبر داد و تصریح کرد: نخستین مرکز پاسخگویی به سوالات دینی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی نسل جوان با همکاری دستگاه های فرهنگی استان و حوزه و دانشگاه در گلستان راه اندازی می شود.

وی ادامه داد: انتخاب مکان این مرکز از اولویت های اصلی ما باید باشد و این مرکز باید پاسخگوی پرسش های بی شمار نسل جوان باشد.

منتظری گفت: شناخت فرقه‌ها و مذاهب با محوریت عرفان های انحرافی در استان، مدیریت مناسبت های مذهبی، استفاده از ظرفیت های موسسات و کانون هایی که اداره کل تبلیغات اسلامی و فرهنگ و ارشاد اسلامی به آنها مجوز می دهد و سپردن جریان سازی فرهنگی به آنها و تعریف برنامه های مشترک متناسب با این راهبردها و مشخص شدن سهم هر دستگاه از مصوبات این جلسات و اجرایی شدن آن از دیگر پیشنهاداتی است که می توان در این زمینه مطرح کرد.

وی اظهارداشت: ارزیابی برنامه ها پس از اجرای آن باید انجام شود تا میزان تاثیرگذاری آن مشخص شود و صدا وسیما نیز باید اطلاع رسانی در بخش های فرهنگی را در برنامه های خود قرار دهد.

روابط عمومی
۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۸:۱۹
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500